avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 690 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suspendarea judecarii cauzei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suspendarea judecarii cauzei

Buna ziua,

Am primit o comunicare in care se dispune suspendarea judecatii cauzei pentru neindeplinirea obligatiile stabilite (onorariul unui expert).

As dori sa stiu ce trebuie sa fac in continuare pentru a continua judecata, aceasta fiind suspendata? Care sunt pasii?

Aici scrie ca dreptul la recurs este cat timp dureaza suspendarea... asta ce inseamna???

Cu respect
Cel mai recent răspuns: Atonn , utilizator 15:53, 20 Mai 2011
Puteti declara recurs impotriva "Incheierii" prin care s-a dispus suspendarea actiunii, si in momentul cand aveti Decizia, daca este favorabila solicitati repunerea pe rol. Atentie sa nu lasati sa se perime cererea...B-)
platiti onorariul expertului si faceti de repunere pe rol a dosarului.
va multumesc pt raspunsuri, dar as dori sa stiu daca se poate:

- care este termenul, pt ca in comunicare nu se precizeaza nici un astfel de termen;

- unde pot face recursul???

o zi frumoasa!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cu drept de recurs cât timp durează suspendarea ? oanaportar oanaportar Bună ziua ! Recent, în Dosarul în care fratele tatălui meu este reclamant împreună cu alți 2 frați, într-un proces de moștenire, instanța a ... (vezi toată discuția)
Perimare Adalbert Gabriel Gazdovici Adalbert Gabriel Gazdovici In data de 14 ianuarie 2009 se suspenda judecata cu motivarea ca reclamantul nu a facut dovada achitarii onorariului expertului. Incheierea este comunicata in ... (vezi toată discuția)
Suspendare otto2007 otto2007 Buna seara, Este vorba despre un proces civil, pretentii. A fost suspendat o data din vina reclamantei ca nu a depus inscrisurile cerute de instanta la dosar. ... (vezi toată discuția)