Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Suspendarea judecarii cauzei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Suspendarea judecarii cauzei

Buna ziua,

Am primit o comunicare in care se dispune suspendarea judecatii cauzei pentru neindeplinirea obligatiile stabilite (onorariul unui expert).

As dori sa stiu ce trebuie sa fac in continuare pentru a continua judecata, aceasta fiind suspendata? Care sunt pasii?

Aici scrie ca dreptul la recurs este cat timp dureaza suspendarea... asta ce inseamna???

Cu respect
Puteti declara recurs impotriva "Incheierii" prin care s-a dispus suspendarea actiunii, si in momentul cand aveti Decizia, daca este favorabila solicitati repunerea pe rol. Atentie sa nu lasati sa se perime cererea...B-)
platiti onorariul expertului si faceti de repunere pe rol a dosarului.
va multumesc pt raspunsuri, dar as dori sa stiu daca se poate:

- care este termenul, pt ca in comunicare nu se precizeaza nici un astfel de termen;

- unde pot face recursul???

o zi frumoasa!!!