avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1269 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Unde se depune Bilantul Anual?!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Unde se depune Bilantul Anual?!

Buna ziua,

Din cate am auzit la unii din colaboratorii mei, Bilantul pentru anul 2010 se depune pana pe 30 mai, dar nu la Registrul Comertului ci la ANAF?
Firma e inregistrata in Loc. Roman Jud Neamt si depuneam Bilantul anual la Reg. Com din Piatra Neamt, acum din cate am inteles se depune la ANAF din Loc. Roman unde depun si declaratiile lunare?!
Stie cineva daca au survenit modificari cu privire la acest aspect?
Cel mai recent răspuns: Popa Adrian , Contabil 17:36, 18 Mai 2011
Doar la ANAFUL de care apartineti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchidere temporara activitate iclaudia19 iclaudia19 buna seara, ce trebuie sa fac daca doresc ca o perioada sa inchid activitatea unei firme? impozitele se mai platesc? (vezi toată discuția)
Stadiul actual al unei asociatii calin_andrei calin_andrei Buna dimineata, Cum pot sa aflu si eu care este stadiul actual al unei Asociatii inscrisa la Judecatoria S4 Bucuresti? Este vorba de o asociatie infiintata in ... (vezi toată discuția)
Firma declarata inactiva amalianeag amalianeag Buna seara, Un SRL care tocmai a fost declarat inactiv, ce obligatii fiscale mai are? Mai trebuie sa depuna declaratii, bilant? Multumesc. (vezi toată discuția)