Forum Discuţii juridice Traduceri Modificare nume ºtampilã traducãtor
Discuție deschisă în Traduceri

Modificare nume ºtampilã traducãtor

Buna seara
Am obtinut anul trecut autorizatia de traducator. Anul acesta din cauza schimbarii numelui mi l-am schimbat. Nr de autorizatie a ramas acelasi, doar numele de familie e schimbat. La stampila eu am schimbat doar numele, iar dedesubt a ramas numarul/ 2010. E cumva gresit? Trebuia sa pun numar/ 2011? Intreb ca doar acum l-am primit din nou si trebuie sa merg la tribunal si camera notarilor unde trebuie sa am si stampila...Va multumesc pt raspunsuri anticipat
O seara placuta tuturor.
Bună seara,

Numărul şi data autorizaţiei trebuie să rămână aceleaşi, că doar aceeaşi persoană este autorizată.
Multumesc frumos pt raspunsul prompt. I-mi faceam griji ca deja mi-am refacut stampila ( amprenta) si ma gandeam ca daca e gresit....am aruncat banii pe geam...