avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Traduceri Modificare nume ºtampilã traducãtor
Discuție deschisă în Traduceri

Modificare nume ºtampilã traducãtor

Buna seara
Am obtinut anul trecut autorizatia de traducator. Anul acesta din cauza schimbarii numelui mi l-am schimbat. Nr de autorizatie a ramas acelasi, doar numele de familie e schimbat. La stampila eu am schimbat doar numele, iar dedesubt a ramas numarul/ 2010. E cumva gresit? Trebuia sa pun numar/ 2011? Intreb ca doar acum l-am primit din nou si trebuie sa merg la tribunal si camera notarilor unde trebuie sa am si stampila...Va multumesc pt raspunsuri anticipat
O seara placuta tuturor.
Cel mai recent răspuns: csllngy , utilizator 22:26, 18 Mai 2011
Bună seara,

Numărul şi data autorizaţiei trebuie să rămână aceleaşi, că doar aceeaşi persoană este autorizată.
Multumesc frumos pt raspunsul prompt. I-mi faceam griji ca deja mi-am refacut stampila ( amprenta) si ma gandeam ca daca e gresit....am aruncat banii pe geam...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

ªtampila traducãtor - text în funcþie de limbi autorizate RebekkaZ RebekkaZ Buna ziua! Am obtinut autorizatia de traducator pentru limba engleza in 2011. Dupa anumite \\"indicatii\\", mi-am deschis PFA, mi-am facut stampile, etc ... (vezi toată discuția)
Format ºtampilã traducãtor emma_imn emma_imn Buna ziua, din decembrie am autorizatie de traducator de la Ministerul Justitiei pentru limba engleza. Saptamana aceasta am fost la Administratia ... (vezi toată discuția)
Înregistrare traducãtor autorizat acaszabo acaszabo Bună seara! Am obținut de curând autorizația de traducător de la Ministerul Justiției iar următorul pas este înregistrarea la tribunal ... (vezi toată discuția)