Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 200 - forfetare/deductibile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 200 - forfetare/deductibile

Am auzit de la cineva ca ar exista posibilitatea sa fie doua exemplare ale declaratiei: unul in care se declara forfetarele si altul cu deductibilele (drepturi de proprietate intelectuala).

...sau ca unul din acestea doua nu mai este valabil.

Despre ce este vorba? Care este exemplarul corect? Cum se completeaza?
S-au depus cu forfetare, dar nu stim daca este corect.

KlaraS a scris:

Am auzit de la cineva ca ar exista posibilitatea sa fie doua exemplare ale declaratiei: unul in care se declara forfetarele si altul cu deductibilele (drepturi de proprietate intelectuala).

...sau ca unul din acestea doua nu mai este valabil.

Despre ce este vorba? Care este exemplarul corect? Cum se completeaza?
S-au depus cu forfetare, dar nu stim daca este corect.

Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
Multumesc.