avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 922 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 200 - forfetare/deductibile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 200 - forfetare/deductibile

Am auzit de la cineva ca ar exista posibilitatea sa fie doua exemplare ale declaratiei: unul in care se declara forfetarele si altul cu deductibilele (drepturi de proprietate intelectuala).

...sau ca unul din acestea doua nu mai este valabil.

Despre ce este vorba? Care este exemplarul corect? Cum se completeaza?
S-au depus cu forfetare, dar nu stim daca este corect.


Cel mai recent răspuns: KlaraS , utilizator 01:45, 22 Mai 2011
KlaraS a scris:

Am auzit de la cineva ca ar exista posibilitatea sa fie doua exemplare ale declaratiei: unul in care se declara forfetarele si altul cu deductibilele (drepturi de proprietate intelectuala).

...sau ca unul din acestea doua nu mai este valabil.

Despre ce este vorba? Care este exemplarul corect? Cum se completeaza?
S-au depus cu forfetare, dar nu stim daca este corect.





Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie crestere copil - statul cere banii inapoi anabela_kukula anabela_kukula Buna ziua, iata cum am ajuns aici: am beneficiat in perioada 2010-2012 de indemnizatie crestere copil pe valoare maxima de 3400 lei. In luna iunie 2013 am ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 - suma deductibila pentru contractul pe drepturi de autor alex68 alex68 Buna ziua, Va rog mult, ajutati-ma in urmatoarea problema. Sunt salariata si am, la o alta societate, un contract pe drepturi de autor, in valoare bruta de ... (vezi toată discuția)
Fals in inscrisuri sub semnatura privata romex romex As dori sa supun in discutie o problema care inca nu am lamurit-o. In cazul in care pe un act sub semnatura privata , exista 4 semnaturi : una a celui care ... (vezi toată discuția)