Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lamurire

Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti intr-o problema. Lucrez in invatamantul prescolar; in luna aug. 2010 in perioada 2-28, am lucrat cu contract de munca intr-un proiect finantat, fiind remunerata corespunzator. Intrebarea mea este: aceste zile lucratoare sau mai bine spus aceasta perioada poate fi trecuta in carnetul de munca ca vechime?
Multumesc.
Pentru perioada 2-28 august 2010 ati mai avut si alt c.i.m.?
D-le consilier eu sunt angajata cu cim pe perioada nedeterminata si am o vechime neantrerupta in acelasi domeniu de activitate de 35 de ani, dar vroiam sa stiu daca aceasta perioada se poate adauga la vechime in carnetul de munca.
In acea perioada, eram in CO pentru perioada de vacanta de vara.
Nu se ia in considerare decat un singur contract individual de munca ... prin urmare, perioada respectiva este considerata vechime in munca dar in temeiul c.i.m. incheiat cu angajatorul din invatamantul prescolar si nu in temeiul celui de-al doilea c.i.m.