Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... sentinta recurs
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

sentinta recurs

prima instanta (intr-un dosar penal) a hotarat sa-mi acorde o amenda administrativa plus cheltuieli de judecata.Dupa recurs, am primit condamnare la 3 luni inchisoare cu suspendare,hotarare definitiva.Eu consider ca am fost neindreptatit.Ce pot sa mai fac daca hotararea este definitiva,cum pot ataca aceasta hotarare care nu a tinut cont de circumstantele atenuante din dosar?
Multumesc anticipat.
Sunt nemultumit de modificarea pedepsei pentru ca in recurs nu sa tinut cont de circumstantele atenuante care in instanta de fond si la apel au dus la amenda administrativa nu la 3 luni de inchisoare . Ar pute fi acesta un motiv legal sa inaintez contestatie in anulare sa revizuire?
multumesc