Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz 40 de zile daca se termina contractul?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz 40 de zile daca se termina contractul?

Buna ziua.
As dori sa intreb ,daca am semnat un contract pe 2 luni si acesta imi expira intr-o saptamana mai trebuie sa stau in preaviz daca nu mai vreau sa continui cu firma respectiva?Mentionez ca am functie de conducere.
Multumesc anticipat
Cotractul de munca pe perioada determinata se incheie la termenul specificat in el. Nu se mai discuta de preaviz.
C.i.m. va inceta de drept la data expirarii duratei pentru care a fost incheiat .... in aceasta situatie nu se acorda preaviz.