Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... probleme vecini
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

probleme vecini

ma ajuta cineva va.rog.am o probleme cu un vecin .
pretinde ca el plateste impozit pe 90cm din curtea mea .a venitsi a distrus flori pe respectiva suprafata.as dori sa stiu daca intradevar se plateste inpozit pe tern din spatele casei
Mergeți la Primărie ca să vă informați și depuneți plângere penală pentru distrugere.
multumesc.
ana581 a scris:

ma ajuta cineva va.rog.am o probleme cu un vecin .
pretinde ca el plateste impozit pe 90cm din curtea mea .a venitsi a distrus flori pe respectiva suprafata.as dori sa stiu daca intradevar se plateste inpozit pe tern din spatele casei

"teren din spatele casei" de casa cui e vorba si de terenul cui? Daca omul are casa si are in spatele casei 90 cm care-s ai lui sigur el plateste impozit pentru cei 90 de cm; curtea d-voastra include cumva 90 cm din proprietatea vecinului?
dansu zice ca un functionar dela primarie ia spus ca plateste si terenul din spatele casei .dar nu are nici un act care sa dovediasca acast locru;si respactivu fubctionar a plecat de la primarie.
Figureaza cumva el ca proprietar pe terenul asta de 90 cm latime? Figurati d-voastra? Aveti acte pe curte, exista un gard care sa separe curtea d-voastra de a vecinului?