Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pedeapsa cu suspendare/Cazier Judiciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pedeapsa cu suspendare/Cazier Judiciar

Buna ziua
In anul 2005(octombrie) am primit o pedeapsa de 1 an si 6 luni cu suspendare pentru complicitate furt.As dori sa ma angajez si printre cerinte se afla si cazierul judiciar .Ma intereseaza daca mai apare "patat" si unde ma incadrez la reabilitarea de drept sau cea judecatoreasca.Si daca nu mai locuiesc in orasul respectiv si nu am nici viza de flotant si nici buletin din actualul oras se poate ridica cazierul judiciar din orasul actual?
Va multumesc !
Va incadrati la reabilitarea de drept , iar la aceasta ora cazierul ar trebui sa fie curat, intrucat au trecut 3 ani si 6 luni.Pentru a putea scoate cazierul dn alta localitate decat cea de domiciliu v-ar trebui viza de flotant, insa, puteti imputernici pe cineva din orasul de domiciliu sa va ridice cazierul.
ContSters181996, utilizator
Va multumesc mult pentru timpul acordat