Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa

Care este raspunderea debitorului , in cadrul unui proces de insolventa cand se cere de catre instanta o expertiza contabila dar debitorul nu da actele contabile expertului sau le da partial pentru a nu se putea intocmi expertiza?
atragerea raspunderii persoanale a fostului administrator si sesizarea organelor de cercetare penala, art. 138 si 143 din legea nr. 85/2006 privind procedura insolventei.