Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... problema!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

problema!

Cineva mi-a furat un lant si o bratara de aur de acasa stiu sigur cine a fost dar nu am martor azi din fericire a dat iar pe la mine i-am aplicat o corectie fara sa las vreun semn tipul mi-a recunoscut ca el a fost faptuitorul,si l-am pus sa lase garantie telefonu si buletinu pana imi returneaza lanturile sau banii discutia a avut loc intre mine el si inca un prieten la mibne acasa,poate sa ma acuze de sechestru pentru telefonu si buletinul lui ???X-(
ok am fost la politie am dat declaratie si eu si el si inca o persoana[ care a fost decisiva a spus si a declarat k nu l-am lovit nu au fost urme si nu i-am retinut nici un bun ,m-au lasat in cele din urma sa i-es de la sectie ,nu avea urme tipul respectiv ci sustinea ca cica e vanat la cap:o unde e par eu n-am vazut si nu se vedea nimica pe fata corp etc politistul a bagat intr-un dosar declaratile si a zis ca o pot pune daca scoate de la medicul legist hartie au trecut cel putin 4 zile de atunci credeti ca mai pot fi chemat pe la politie?pentru ceva anume?o mai pot pune intr-un fel banuiesc ca in atatea zile daca chiar era vanat ia trecut....