Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Nastere in timpul unui concediu de maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Nastere in timpul unui concediu de maternitate

Am 2 intrebari- dupa noul cod al muncii, daca nasc un copil in timpul perioadei de concediu crestere copil, mai primesc inca 2 ani concediu si pt. cel de-al doilea? De asemenea, as dori sa stiu daca dupa terminarea concediului crestere copil de 2 ani pot beneficia de concediu fara plata 1 an.Mentionez ca lucrez in invatamant.Va multumesc!
oanamaftei, utilizator