Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Termen de raspuns la o instiintare.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Termen de raspuns la o instiintare.

O institutie publica trebuie sa trimita unei terte persoane o instiintare prin care terta persoana este anuntata ca nu si-a respecta o clauza dintr-un contract iar in caz contrar institutia va apela la instanta de judecata competenta.Instiintarea o vom trimite azi dar nu stiu care este termenul pe care sa -l dam persoanei in cauza pentru a raspunde instiintari.
10 zile sau 15 zile?Sau cat?
Termenul este stabilit de dvs. Nu exista o dispozitie legala..care sa limiteze in vreun fel termenul pe care doriti sa-l precizati.