avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1891 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... amenajare mini parc in fata geamului meu
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

amenajare mini parc in fata geamului meu

Locuiesc intr-o garsoniera la parterul unui bloc.
In fata garsonierei exista un mic spatiu verde pentru o mica gradina.
De cateva saptamani o familie de tigani, locatari tot la parter, dar pe partea cealalta a blocului au amenajat in fata geamurilor pe acel mic spatiu 2 banci.
De atunci ne este ingradit dreptul la liniste si la intimitate. Se sta seara pana tarziu si se rade in hohote chiar in fata geamurilor mele.
Am incercat in nenumarate randuri sa abordez aceasta problema cu cei care au amplasat aceste banci, insa fara succes. Ba mai mult, ultima data am deranjat atat de tare incat am fost jicnita si injurata in cel mai rau mod cu putinta.
Eu sunt relativ noua in blocul acesta si observ ca ceilalti vecini nu reactioneaza (probabil de frica – avand in vedere ca e o familie de tigani). Probabil nici nu sunt afectati intr-o masura atat de mare ca mine (e vorba si de zgomot, dar si de intimitate..)
E o situatie pe care nu o pot tolera, dar nu stiu cui sa ma adresez.
Ma puteti ajuta cu un sfat?
Multumesc.:-/
Cel mai recent răspuns: onix2000 , utilizator 12:07, 14 Iulie 2008
Turnati ulei ars (de motor) in jurul bancilor
Reclamatii la politie (zilnic daca e cazul)!


anidar a scris:

Locuiesc intr-o garsoniera la parterul unui bloc.
In fata garsonierei exista un mic spatiu verde pentru o mica gradina.
De cateva saptamani o familie de tigani, locatari tot la parter, dar pe partea cealalta a blocului au amenajat in fata geamurilor pe acel mic spatiu 2 banci.
De atunci ne este ingradit dreptul la liniste si la intimitate. Se sta seara pana tarziu si se rade in hohote chiar in fata geamurilor mele.
Am incercat in nenumarate randuri sa abordez aceasta problema cu cei care au amplasat aceste banci, insa fara succes. Ba mai mult, ultima data am deranjat atat de tare incat am fost jicnita si injurata in cel mai rau mod cu putinta.
Eu sunt relativ noua in blocul acesta si observ ca ceilalti vecini nu reactioneaza (probabil de frica – avand in vedere ca e o familie de tigani). Probabil nici nu sunt afectati intr-o masura atat de mare ca mine (e vorba si de zgomot, dar si de intimitate..)
E o situatie pe care nu o pot tolera, dar nu stiu cui sa ma adresez.
Ma puteti ajuta cu un sfat?
Multumesc.:-/

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot scapa de bancile verzi amplasate in fata blocului agsimona agsimona Buna ziua. Locuiesc la parterul unui bloc. Seful de scara a cerut de la primarie banci verzi si le-a amplasat in fata blocului . Pe aceste banci vin ziua cat ... (vezi toată discuția)
Zgomot produs de o instalatie la un imobil ancarapan ancarapan vizavi de imobilul meu s-a renovat o casa,care a fost transformata in restaurant.s-au montat o serie de utilaje pe acoperis,in partea din spate,probabil cu ... (vezi toată discuția)
Probleme cu vecinii scarii in care locuiesc, ajutor!!! elena1975 elena1975 Buna ziua! De 9 luni de zile m-am mutat intr-un apartament situat la parter si de atunci, nu am pic de liniste de la 5 dimineata pana seara pe la 11 cand toata ... (vezi toată discuția)