Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chiriasi - 12 oameni intr-un apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chiriasi - 12 oameni intr-un apartament

As dori sa stiu daca este legal ca intr-un apartament de 87 mq stau 12 barbati?In primul rand fac galagie f. mare, beau f.mult si incep sa aiba discutii f.urate sau chiar sa le adreseze avansuri cu toate fetele din bloc.
Atata timp cat locuiesc cu forme legale,nu aveti ce face!!!Daca va deranjeaza zgomotul faceti plangere la sectia de politie!!!
In conditile in care respectivele persoane domiciliaza cu forme legale,numarul acestora este nerelevant
Fata de atitudinea si comportamentul acestora manifestat in raport de proprietari,se impune ca cei afectati/prejudiciati de comportamentul persoanelor, fie sa sesiseze oficial presedintele de asociatie fie sectia de politie responsabila,care poate sa dispuna verificari asupra legalitatii sederii in imobil si legitimarea persoanelor
Va multumesc foarte mult pentru raspunsul primit. In afara tarii, in conditii legale fiecare chirias trebuie sa aiba o suprafata minima de 18mq.