Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... infiintare firma servicii medicale
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

infiintare firma servicii medicale

Doresc sa aflu, ce Acte sunt necesare, pt a infiinta o firma cu activitate medicala in Romania, propietarul fiind ,cetatean STRAIN, El insusi, Medic...?
Care sunt taxele obligatorii, pt a infiinta asa un tip de firma ?
Un cetatean STRAIN, are nevoie Obligatorie de un asociat cu cetatenie Romana, ori NU ?
Unde se prezinta cererea,de intemeiere? este necesara implicarea unui Avocat, pt aceasta procedura ?
acte necesare: act constitutiv, hot aga de infiintare, rezervare de denumire(se procura de la ORC), dovada sediu, copie acte identit pt asociati, specimen de semnatura pt administrator,
taxele sunt stabilite de ORC pt fiecare operatiune in parte
verificati pe site-ul orc www.onrc.ro
nu necesita implicarea unui avocat, insa actele tb intocmite foarte riguros
obligatoriu avocat si interpret ales sau legal pentru notar si alte documente de semnat, nu e usor timpul e dublu in comparatie cu un client care cunoaste limba romana si citeste documentele redactate.