Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Spor sau ..?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Spor sau ..?

Stie careva daca exista vreo proveder legala cu privire la "suma pentru procurarea unei tinute decente" ?
Ma refer pentru functiile de conducere.... multumesc !
Se poate introduce prevederea respectiva in CIM - nu stiu sa existe o prevedere legala in acest sens.
"Tinuta decenta " la care va referiti n-are legatura cu obligativitatea angajatorului de a asigura echipament de lucru ( protectie ) - unde este cazul.
Repet - eu nu cunosc o astfel de prevedere ; dar nu sunt atotstiutoare, deci...