Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

am obtinut certificat de calitate de mostenitor de la notar.
certificatul de mostenitor pot sa-l obtin de la alt notar care nu este din raza unde a avut ultimul domiciliu decedatul?
multumesc
Nu. Dezbaterea succesiuni, incheiata cu emiterea certificatului de mostenitor are loc la notarul din raza ultimului domiciliu al defunctului.