Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Infiintare societate de insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Infiintare societate de insolventa

Care este cadrul legislativ in baza caruia pot infiinta o societate care sa aiba ca activitate practicarea insolventei ( SPRL sau IPURL)?
Societatile civile profesionale, avand ca obiect, aplicarea procedurilor de insolventa, lichidare voluntara, procedurilor de prevenire a insolventei, se organizeaza potrivit prevederilor OUG 86/2006.
injtri pe unpir si vezi acolo conditiile,
trebuie sa fi jurist sau economist cu vechime minima de 3 ani, ca sa poti sustine examenul