Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cesiune parti sociale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cesiune parti sociale

....
pneuros, utilizator
:D
Nu prea am inteles cum s-a facut cesiunea :)).

Oricum nu are importanta - persoana fizica nu poate fi urmarita pentru datoriile unui SRL, asta odata.
Cesiunea neinregistrata la registrul comertului, nu poate avea efecte fata de terti (printre care si creditori) ci doar fata de parti. Cu alte cuvinte, fata de creditori, situatia este neschimbata in ceea ce priveste partile sociale.
ro-juridic, utilizator
am
pneuros, utilizator
In continuare ti le poate lua. Dupa cum am spus, fata de terti, cesiunea facuta de tine nu are nicio valoare
ro-juridic, utilizator
daca
pneuros, utilizator