Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reesalonarea datoriilor - calcul dobanda
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reesalonarea datoriilor - calcul dobanda

azi am incercat sa depun dosarul pt. reesalonarea datoriilor la stat. toate au mers "ca pe roate ", pana in momentul cand mi se spune ca oricum nu voi scapa de dobanzi si penalitati de 0,04%, obiectul acestei reesalonari fiind acela de a nu-ti pune titlu executoriu pe cont.
va intreb daca v-ati confruntat cu acesta problema si cum arata graficul de esalonare la plata?
PAULA STOICA, utilizator
oare asupra dobanzii chiar nu se calculeaza dobanda, sau nu-i intereseaza si calculeaza la tot ? ...in cazul meu as avea 20.000 de lei datorie din care 19.100 dobanzi si penalitati si 900 - 1000 de lei debite