avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 660 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reesalonarea datoriilor - calcul dobanda
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reesalonarea datoriilor - calcul dobanda

azi am incercat sa depun dosarul pt. reesalonarea datoriilor la stat. toate au mers "ca pe roate ", pana in momentul cand mi se spune ca oricum nu voi scapa de dobanzi si penalitati de 0,04%, obiectul acestei reesalonari fiind acela de a nu-ti pune titlu executoriu pe cont.
va intreb daca v-ati confruntat cu acesta problema si cum arata graficul de esalonare la plata?
Ultima modificare: Vineri, 27 Mai 2011
PAULA STOICA, utilizator
Cel mai recent răspuns: kostik , utilizator 23:09, 22 Septembrie 2014
oare asupra dobanzii chiar nu se calculeaza dobanda, sau nu-i intereseaza si calculeaza la tot ? ...in cazul meu as avea 20.000 de lei datorie din care 19.100 dobanzi si penalitati si 900 - 1000 de lei debite

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Creante bugetare esalonate mrnungureanu mrnungureanu Am solicitate esalonarea obligatiilor fiscale restante si am primit aprobarea . Ce influenta are asupra accesoriilor OG nr. 29 / 2011 ? Multumesc. (vezi toată discuția)
Datoriile la fisc excelenta32 excelenta32 buna ziua! am o societate la care am suspendat activitatea la 31 decembrie 2010 pe o perioada de 3 ani. Am ramas insa cu niste datorii la fisc (forfetarul pe ... (vezi toată discuția)
Cum se face esalonarea obligatiilor fiscale si ce avantaje sunt ? CRM2013 CRM2013 In conditiile OUG29/2011 si 40/2014 am inteles ca o firma cu datorii poate cere o esalonare a acestora ; in cazul unei datorii de cca 70000 lei , se cere o ... (vezi toată discuția)