Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... daca decizia de la Curtea de apel e irevocabila mai ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

daca decizia de la Curtea de apel e irevocabila mai pot face ceva?

Am avut proces civil cu Petrom pentru acordarea contravalorii cotei de gaze,am castigat la tribunal, dupa care Petrom a facut recurs la Curtea de Apel. Avocata noastra nu s-a prezentat la proces ( fiind si ea m......). Curtea de Apel a admis recursul si solutionarea este irevocabila.
Tin sa amintesc ca alte dosare care se judecau tot pt drepturi banesti (acordarea cotei de gaze) in urma cu o saptamana au castigat.
Cum pot contesta?
nu mai poti contesta deoarece sentinta este irevocabila si exista putere de lucru judecat.
se poate da decizia irevocabila daca una dintre parti lipseste, nu trebuia amanat?
Buna ziua!
Daca sunt motive, se poate merge pe caile extraordinare de atac , respectiv contestatie in anulare sau revizuire .
Si cum trebuie sa procedez, unde trebuie sa ma duc?
Multumesc pentru rabdare
Dosarul trebuie studiat pentru a verifica daca exista motive pentru contestatia in anulare sau revizuire, care sunt strict limitate de lege.