Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... invitatie
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

invitatie

buna ziua! ce acte trebuie pentru a invita un cetatean turc in romania
Intrucat este cetatean al unui stat care nu face parte din Uniunea Europeana sau din Spatiul Economic European si doreste sa vina in Romania pentru o perioada scurta de timp, trebuie sa obtina mai intai o viza de intrare.