Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum poate veni un cetatean turc in romania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum poate veni un cetatean turc in romania

Prietenul meu este turc si ar vrea sa vina in romania ca turist pt.o perioada scurta de timp,intrebarea mea este daca poate veni fara viza iar in cazul in care nu se poate,cum trebuie sa procedam.
Nu poate intra in tara fara a detine o viza de intrare. Turcia nu este stat membru UE

Conditii generale de calatorie a cetatenilor din statele care nu sunt membre ale Uniunii Europene si Spatiului Economic European - detalii
[ link extern ] /

Accesati Conditii de calatorie/ cetateni straini/ Conditii generale de calatorie a cetatenilor din statele care nu sunt membre U.E. si S.E.E.
Cornel Vasile, Consilier juridic