avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 793 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Daca am contract de munca cu 2 ore pe zi si venituri ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Daca am contract de munca cu 2 ore pe zi si venituri din drept de autor ce taxe mai trebuie sa platesc la stat?

Daca am contract de munca cu 2 ore pe zi si venituri din drept de autor ce taxe mai trebuie sa platesc la stat? In afara de impozitul de 16% bineinteles.
Multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Contributii datorate pentru venituri din drepturi de autor Adinavasile Adinavasile Va rog sa-mi explicati care e diferenta in taxe platite dintre cele 2 situatii: salariu pe cartea de munca (minimum conform studiilor) + comision trecut pe ... (vezi toată discuția)
Asistent in brokeraj pf,pfa sau srl alexASP18 alexASP18 Buna ziua , In prezent lucrez ca asistent in brokeraj cu contact de mandat ,ca persoana fizica. Doresc sa stiu daca as deschide un SRL sau PFA ar fi mai ... (vezi toată discuția)
Alternativa salariala optima pentru asoc . propr cornelusha cornelusha Buna seara , spuneti-mi va rog , cum e mai bine pentru A.P. sa fie incadrati :adminul. presul si cenzorul ? Cu contract indiv. de munca,contract de mandat sau ... (vezi toată discuția)