avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Finalizare constructie
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Finalizare constructie

Am o casa in constructie pe care am finalizat-o.Ce trebuie facut pentru a o inregistra si plati impozitul aferent.
Cel mai recent răspuns: ContSters202274 , utilizator 17:41, 28 Mai 2011
Chemati primaria si faceti proces verbal de finalizare a lucrarilor si impreuna cu autorizatia de constructie o inregistrati la fisc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constructie fara autorizatie lspc lspc Buna ziua!Am construit o casa p+1 pe terenul meu(proprietate),dar nu am finalizat actele pt autorizatie!Mai exact,am scos absolut toate actele necesare ... (vezi toată discuția)
Autorizatie de constructie Carlene Carlene Sa va explic! Am construit o casa cu aprobari autorizatie de constructie,proiect,etc! Problema este ca m-am abatut de la proiect cu aproape 10m2. Acum vreau ... (vezi toată discuția)
Bună seara!am o casa în construcții, în 2023 expira autorizatia ... Bmela Bmela Bună seara!Am o casa în construcții, în 2023 expira autorizatia de construcție. Dacă nu e făcută recepția lucrării trebuie sa plătesc impozit la ... (vezi toată discuția)