avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1138 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Suspendare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Suspendare PFA

Buna ziua,

Am lucrat ca PFA pana in decembrie, cand a trebuit sa suspend activitatea, din cauza faptului ca am nascut.
Pe anul 2010 am incheiat toate actele ce trebuiau depuse pentru activitatea finaciara din anul respectiv.
Acm sunt in concediu de crestere a copilului.
Intrebarea mea este daca trebuie sa mai depun ceva declaratii la administratia financiara, cu venit estimat zero pe anul 2011, chiar daca eu sunt inregistrata ca PFA suspendat.
Si ce alte declaratii ar trbui sa mai depun , asta numai daca este cazul.

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: George David , Contabil 20:40, 30 Mai 2011
S-a depus declaratia 200 pentru anul 2010? Termenul a fost pana la data de 16.05.2011.
Da....declaratia 200 pentru 2010 am depus-o.
Nu stiu daca trebui sa depun declaratia 220 cu venit zero pentru 2011.
Multumesc
La fisc se depun documentele (de la ORC) din care rezulta suspendarea activitatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie impunere nikuteau nikuteau Am PFA din feb.2010 si am urmatoarele nelamuriri: -la infiintare am de depus decl.220 in baza careia mi-a venit in 2010 o decizie de impunere, pe care am si ... (vezi toată discuția)
Termen depunere declaratie 220 pentru anul 2012 ina38i ina38i Buna seara, am urmatoarea situatie, mentionez ca am un PFA din anul 2009, in luna ianuarie 2012 am fost la fisc sa depun o declaratie estimativa pentru anul ... (vezi toată discuția)
Declaratii pfa nou infiintata tangerine tangerine Buna ziua am infiintat un pfa in februarie 2011 si as dori sa-mi spuneti va rog daca si ce declaratii trebuie depuse la registratura org. fiscal daca nu am ... (vezi toată discuția)