Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Suspendare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Suspendare PFA

Buna ziua,

Am lucrat ca PFA pana in decembrie, cand a trebuit sa suspend activitatea, din cauza faptului ca am nascut.
Pe anul 2010 am incheiat toate actele ce trebuiau depuse pentru activitatea finaciara din anul respectiv.
Acm sunt in concediu de crestere a copilului.
Intrebarea mea este daca trebuie sa mai depun ceva declaratii la administratia financiara, cu venit estimat zero pe anul 2011, chiar daca eu sunt inregistrata ca PFA suspendat.
Si ce alte declaratii ar trbui sa mai depun , asta numai daca este cazul.

Va multumesc.
S-a depus declaratia 200 pentru anul 2010? Termenul a fost pana la data de 16.05.2011.
Da....declaratia 200 pentru 2010 am depus-o.
Nu stiu daca trebui sa depun declaratia 220 cu venit zero pentru 2011.
Multumesc
La fisc se depun documentele (de la ORC) din care rezulta suspendarea activitatii.