Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Act adit.la CIM vechi si CIM noi din mai 2011
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Act adit.la CIM vechi si CIM noi din mai 2011

Buna dimineata!

Dupa noile reglementari la CIM vechi se face act ad. iar la CIM incheiate in mai(de ex.) se trece atat in actele aditionale cat si in contracte si in fisa postului obiectivele de perf. si criteriile de evaluare, nominal insiruite acolo sau doar ,,f). sa evalueze salariatul numai dupa obiectivele de performanță individuale impuse, precum și dupa criteriile de evaluare a realizării acestora,,

Multumesc!
S.C. ______________________________
CUI – __________________________________
Nr. ______ / 29.04.2011

ACT ADITIONAL NR. _____
din data de _______________

la Contractul individual de munca incheiat si inregistrat sub nr. ___/_________ in Registrul general de evidenta a salariatilor

PARTILE:
1. ____________________, in calitate de reprezentant legal al SC _______________________ SRL, in temeiul drepturilor conferite de Legea 31/1990 actualizata;
2. ____________________, in calitate de salariat al SC ________________________________ SRL, in temeiul articolului 17 alin 2, lit. d) si d1) din Codul Muncii- Legea 53/2003 cu modificarile si completarile ulterioare aduse de Legea 40/2011;
Am convenit la modificarea Contractului Individual de Munca incheiat si inregistrat sub nr. _____/__________ in Registrul general de evidenta a salariatilor.

Art.1. Incepand cu data de ___________ se modifica Contractul Individual de Munca al d-nei/d-lui _____________________, avand CNP ____________________, dupa cum urmeaza:
CAPITOLUL SUPUS MODIFICARII MODIFICAREA CONTINUTUL MODIFICARII

L. Alte clauze: se introduce litera f). f). salariatul este obligat sa respecte prevederile Regulamentului Intern si ale Fisei Postului

M. Drepturi şi obligaţii generale ale părţilor: La punctul 2. Salariatului îi revin, în principal, următoarele obligaţii: se introduce litera f).
f). obligatia de a se supune obiectivelor de performanță individuale impuse, precum și criteriilor de evaluare a realizării acestora

M. Drepturi şi obligaţii generale ale părţilor: La punctul 4. Angajatorului în revin, în principal, următoarele obligaţii: se introduce litera f).
f). sa evalueze salariatul numai dupa obiectivele de performanță individuale impuse, precum și dupa criteriile de evaluare a realizării acestora

Salariat,
Numele şi Prenumele ______________________
Semnătura____________________

Am primit un exemplar 29.04.2011

__________________________________

Reprezentant legal angajator,
Numele si prenumele _____________________ Functia Administrator
Semnatura______________________ Stampila

Noul contract valabil din 01.05.2011 are toate modificarile..
Regulamentul intern il modificati cu aceste noi clauze..
Colega "oana76"v-a dat model adecvat pt. act aditional pentru CIM vechi..
Succes!!
iulia53, utilizator