Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sindicat nereprezentativ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sindicat nereprezentativ

Buna ziua,
va rog sa ma lamuriti ca in cazul in care la nivel de unitate exista un sindicat nereprezentativ angajatorul ce obligatii/drepturi are fata de acel sindicat?

Ce drepturi are un sindicat nereprezentativ la participarea in viata unitatii, reducerera timpul de munca etc.?

Multumesc mult, Hajnalka
Daca fac parte din conducerea sindicatului, atunci pot solicita suspendarea c.i.m.