Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... recuperare taxa auto DOLJ, caut avocat
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

recuperare taxa auto DOLJ, caut avocat

Buna seara,

caut un avocat cu experienta in procese de restituire a taxei auto in Craiova.
Am inmatriculat in toamana anului 2009 un autovehicul adus din afara tarii.
Taxa a fost in jur de 1200 de euro.
Va rog sa lasati date de contact pentru a putea lua legatura.
De asemenea, daca nu exista nimeni in Craiova as dori un model de cerere de recuperare a taxei auto, pe care sa o depun la ANAF.

Multumesc.
daca mai aveti nitica rabdare, guvernul va da o ordonanta prin care vi se va restitui taxa auto fara a mai face alte demersuri.Exista in acest sens o presiune externa, europeana, la care Romania va trebui sa se conformeze. Daca totusi va grabiti, aveti in acest site adrese ale colegilor din Dolj.
ar fi excelent, ma gandeam totusi sa trimit cererea aceea macar, oricum sunt 30 de zile de asteptat, si in caz caguvernul intarzie mult treburile poate e mai bine ca pornesc si un proces. Imi puteti indica un link de unde sa descarc un model de cerere de recuperare? Am gasitmai multe dar nu stiu ce sa aleg.
Multumesc pentru amabilitate.
Imi poate confirma cineva ca acest model de cerere este adecvat?
[ link extern ]

sper ca prin publicarea linkului nu am incalcat vre-o regula a forumului.
Multumesc.