avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Legislatia despre cauciucurile de iarna in 2011
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Legislatia despre cauciucurile de iarna in 2011

buna ziua! modificarile codului rutier de anul trecut privitoare la cauciucurile de iarna prevad posibilitatea folosirii cauciucurilor all season?
Ultima modificare: Marți, 31 Mai 2011
DANIX1969, utilizator
Cel mai recent răspuns: giv , utilizator 08:33, 3 Iunie 2011
dada, prevad folosirea cauciucurilor all season
Ultima modificare: Vineri, 3 Iunie 2011
flaviu09, utilizator
Daca tineti la siguranta dumneavoastra si a familiei dumneavoastra luati-va doua seturi de cauciucuri. Unul de iarna si unul de vara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cauciucuri de iarna sau all season? ovi47 ovi47 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti daca sunt permise,pe timpul iernii,si cauciucurile all season sau numai cauciucuri de iarna.Va multumesc. (vezi toată discuția)
Anvelope all season anonim1607 anonim1607 Buna ziua! Din OG 5/2011 reiese obligativitatea echiparii autovehiculelor in perioada 01.10-31.03 cu anvelope de iarna. Nu se spune nimic de cele all season. ... (vezi toată discuția)
Rovigneta si cauciucuri all season gabi_br.ro gabi_br.ro Buna ziua ,am 2 intrebari: 1-Mai este valabila rovigneta pentru un autoturism caruia i s-au schimbat nr de inmatriculare?Am cumparat un autoturism si i-am ... (vezi toată discuția)