Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... consecintele modificarii codului muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

consecintele modificarii codului muncii

Buna ziua! Ce urmari imediate are modificarea C.mun.? Ma refer la obligatiile angajatorului...adica pentru salariatii existenti trebuie sa se efectueze niste modificari in contractele individuale de munca? Se schimba/completeaza cu ceva regulamentele interne existente? Multumesc!
Da. Se completeaza contractul individual de munca, regulamentul intern si fisa postului. Aveti in dreapata ecranului, la documente utile, cateva exemple din fiecare. Mai trebuie ca administratorul societatii sa desemneneze o persoana care sa completeze si sa transmita revisalul.
Multumesc!