Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Primaria refuza sa faca receptia
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Primaria refuza sa faca receptia

Buna ziua,

Avem nevoie de infrumarea Dvs. Am construit o casa in Cluj si am dori sa facem receptia. Am facut modificari fata de planul initial datorita unor conflicte cu vecinii, iar cei de la primarie ne-au pus sa refacem documentatia si sa construim terasa inainte de receptie (era prevazuta si terasa, deja o construim). Insa acum ne cer si plan de situatie in care sa specificam exact cum va arata gradina, cu fiecare pom si arbust sau gard viu. Mi se pare exagerat si as vrea sa stiu pe ce baza. Trebuie specificat pana si soiul pomului, ceea ce mi se pare aberant. Noi ne gandeam sa ne ocupam de gradina dupa ce facem receptia, pentru ca nu avem destui bani. Putem obliga cumva primaria sa ne dea receptia?

Va multumim!
Daca nu s-a respectat proiectul si implicit autorizatia de construire nu i puteti obliga sa va semneze receptia ... pentru ca un astfel de proces verbal de receptie ar fi contrar dispozitiilor legale in vigoare.