Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factrui electronica din UE
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factrui electronica din UE

Buna ziua!
Este de ajuns factura electronica (in format PDF?) pentru produsele importate din UE? Daca da be baza carei legislatii?
Multumesc.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/uti...
Buna ziua,
Factura trimisa in format pdf prin e-mail nu se considera factura electronica ci o factura trimisa prin mijloace electronice. Listata, se considera ca si factura originala.

Vedeti detalii privind punctul de vedere ANAF:
[ link extern ] /

Legislatia privind factura electronica gasiti aici:
[ link extern ]
Cs B, Contabil