Forum Discuţii juridice Achiziţii publice experienta similara
Discuție deschisă în Achiziţii publice

experienta similara

Am urmatoarea situatie:
Firma A executa o lucrare. Dupa executia partiala a lucrarii, firma A se divide in firma B, C si D, cu mentiunea ca ceea ce a mai ramas din executia lucrarii urmeaza a fi executat de catre B.
Firmele nou infiintate pot prezenta ca experienta similara lucrarea executata de firma A (care in urma divizarii nu a mai existat)?
firma A se divide (cum ziceti dvs) doar numeric dar nu si din punct de vedere legal. Presupun, ca dpdv legal firma A isi inceteaza activitatea si se creeaza alte 3 firme noi. Raspunsul este nu. Era da, doar daca firma A isi schimba denumirea, preluand denumirea firmei B.