Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca la negru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca la negru

Am o cunostiinta care lucreaza acasa si as vrea s-o denunt la un organ competent,dar nu stiu unde?Daca aveti intrebari va rog sa-mi-o adresati privat,ca sa nu fie probleme.Multumesc pt intelegere.
O puteti deninta la ITM, la finante, dar acolo e mai greu.
vargandi a scris:

Am o cunostiinta care lucreaza acasa si as vrea s-o denunt la un organ competent,dar nu stiu unde?Daca aveti intrebari va rog sa-mi-o adresati privat,ca sa nu fie probleme.Multumesc pt intelegere.

Si online se poate la ITM?
- poate lua doar o amenda daca deranjeaza fonic; trebuie dovedit venitul ilicit si activitatea, ce prejudiciu a dus statului prin incalcarea legii, etc daca este prins.
invidia va poate baga totusi in belele..multumesc
ContSters209229, utilizator
vargandi a scris:

Am o cunostiinta care lucreaza acasa si as vrea s-o denunt la un organ competent,dar nu stiu unde?Daca aveti intrebari va rog sa-mi-o adresati privat,ca sa nu fie probleme.Multumesc pt intelegere.

Si online se poate la ITM?

Sesizarile se pot adresa si online ITM-urilor ....