avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca la negru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca la negru

Am o cunostiinta care lucreaza acasa si as vrea s-o denunt la un organ competent,dar nu stiu unde?Daca aveti intrebari va rog sa-mi-o adresati privat,ca sa nu fie probleme.Multumesc pt intelegere.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:34, 3 Iunie 2011
O puteti deninta la ITM, la finante, dar acolo e mai greu.
vargandi a scris:

Am o cunostiinta care lucreaza acasa si as vrea s-o denunt la un organ competent,dar nu stiu unde?Daca aveti intrebari va rog sa-mi-o adresati privat,ca sa nu fie probleme.Multumesc pt intelegere.

Si online se poate la ITM?
- poate lua doar o amenda daca deranjeaza fonic; trebuie dovedit venitul ilicit si activitatea, ce prejudiciu a dus statului prin incalcarea legii, etc daca este prins.
invidia va poate baga totusi in belele..multumesc
Ultima modificare: Vineri, 3 Iunie 2011
ContSters209229, utilizator
vargandi a scris:

vargandi a scris:

Am o cunostiinta care lucreaza acasa si as vrea s-o denunt la un organ competent,dar nu stiu unde?Daca aveti intrebari va rog sa-mi-o adresati privat,ca sa nu fie probleme.Multumesc pt intelegere.

Si online se poate la ITM?


Sesizarile se pot adresa si online ITM-urilor ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dovada conduitei pe care o persoana a avut-o cand era salariat integrity integrity Este posibil ca o instanta sa aprobe probe cu martori si interogatoriu pentru a dovedi conduita pe care as fi avut-o ca salariat , desi nu mai lucrez in firma ... (vezi toată discuția)
Denunt calomnios leorot leorot Buna seara, Intr-o fituica de scandal, publicata online si avand si distribuire pe facebook, s-a scris despre mine un articol compus doar din minciuni ... (vezi toată discuția)
Dosar trimis la parchet trimisa la parchet. ciudat george_cretulescu george_cretulescu Buna ziua. Am depus o plangere penala pentru inselaciune online. Am adus dovezi tot ce am putut. Acum am fost la politie si mi-au spsu ca dosarul a fost ... (vezi toată discuția)