Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare intre parinti si copil minor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare intre parinti si copil minor

Este legala o vanzare a unui apartament intre parintii (vanzatori) si copilul lor minor (cumparator)?
miriam_31, utilizator
Este legala atata timp cat se poate face dovada ca minorului i-a fost donata o suma de bani cu care a platit pretul apartamentului cumparat.
cunoaste cineva jurisprudenta, o decizie de indrumare - de fapt orice -
cu privire la vanzarea intre parinti si copii minori?

Are cineva o decizie a Autoritatii tutelare prin care se numeste un curator sa il reprezinte pe minor la vanzare?