Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... probleme cu angajatorul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

probleme cu angajatorul

ce pot sa fac in cazul care nu mi-am primit salariul mentionez ca am fost detasat de o firma de plasare afortei de munca la un hotel. patronul german spune ca el a virat banii iar firma romana ca nu i-a primit cu toate ca neamtul are hartii la mana. firma din romania ne tot amana si de o sapt nu mai raspunde la telefon. sfatuitima ce sa fac pt ca bani sa umblu prin tribunale nu am .va multumesc
incercati sa-i chemati la mediere
am incercat sa vorbim cu ei dar nu raspund nici la telefon si nici la mailuri. daca apelam la politie avem vreo sansa. multumesc
Sesizati ITM-ul si/sau instanta de judecata , in acest sens.