Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... buletinul de identitate
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

buletinul de identitate

mia expirat b.i. si sunt in Italia,vreau sa merg in Romania in luna august;care este amenda ,sau care este procedura care pot sa o fac in vederea deplasarii?Va multumesc anticipat pentru raspuns.Gabriel.
mergeti la ambasada sau oficiu consular si obtineti un titlu de calatorie cu care sa veniti in tara (interesati-va telefonic cum puteti obtine acest titlu)
Nu este nici o amenda. Mergeti la Ambasada Romaniei la Roma sau la un consulat si solicitati un titlu de calatorie provizoriu pentru schimbarea cartii de identitate.