Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studii superioare sau studii superioare de scurta ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studii superioare sau studii superioare de scurta durata

Am un candidat la concurs care a terminat studiile superioare cu durata de 3 ani. Pe ce post poate fi incadrat? S sau SSD. Multumesc.
Da. candidatul a terminat in vara lui 2008.
Multumesc de ajutor
Pana la aparitia actelor normative care sa lamureasca aceste aspecte, eu nu vad ce ma impiedica sa angajez pe cineva pe postul vacant chiar daca am dubii in ce priveste durata studiilor. Am angajat pe un post care necesita studii superioare o persoana cu studii medii, cu salariu de studii superioare, si a facut fata sarcinilor de serviciu.
Este adevarat ca depinde si despre ce post e vorba. Nu pot sa angajez pe post de inginer agronom un tehnician dentar.
Pana se hotarasc legiuitorii nostri ne descurcam cum putem.