Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate speta: fapt minor transformat in stire nationala
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

speta: fapt minor transformat in stire nationala

ieri a aparut in presa, internet si la realitatea tv o filmare cu doi politisti care au stat putin intr-un salon de manichiura, dupa care au iesit si au plecat cu masina politiei. jurnalistii au apreciat ca au mers in timpul serviciului la manichiura, chiar daca nu a fost asa. era imposibil sa li se faca manichiura intr-un timp atat de scurt.
nu s-a adus atingere vreunui drept in acest caz?
la care din drepturi va referiti, la dreptul de a-si face manichiura sau la cel de a folosi masina de serviciu pentru deplasarea la salon...:rolleyes: Credeti ca s-a adus atingere dreptului "organului"...?
Eu.Ro.Lex & Av. Martin Vasile Emil , Avocat
:)) ma refeream la dreptul politistilor in legatura cu transformarea filmarii in stire de interes national. nu ar trebui sa fie intrebati cu privire la motivele pentru care s-au deplasat acolo? poate erau in misiune
Erau intr-un loc public!
Oricine poate filma intr-un loc public.
doar ca au atasat filmarii comentarii false si au facut-o stire