Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Voi iesi la pensie in octombrie 2011?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Voi iesi la pensie in octombrie 2011?

Nascuta la 13 august 1952, incadrata in munca la 2 august 1971 fara nici o intrerupere, va rog , cand ies la pensie dupa noua lege, cand trebuie sa depun dosarul si daca se mai acorda prelungire, lucrez in invatamat in functia de contabil sef. Multumesc!
Limita de varsta la 59 de ani si 4 luni, adica incepand cu 13 octombrie 2011.
Dosarul de pensie puteti sa-l depuneti oricand, deoarece indepliniti conditia de pensie anticipata fara penalizare.