avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 776 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Voi iesi la pensie in octombrie 2011?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Voi iesi la pensie in octombrie 2011?

Nascuta la 13 august 1952, incadrata in munca la 2 august 1971 fara nici o intrerupere, va rog , cand ies la pensie dupa noua lege, cand trebuie sa depun dosarul si daca se mai acorda prelungire, lucrez in invatamat in functia de contabil sef. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: baican constantin , utilizator 13:24, 6 Iunie 2011
Limita de varsta la 59 de ani si 4 luni, adica incepand cu 13 octombrie 2011.
Dosarul de pensie puteti sa-l depuneti oricand, deoarece indepliniti conditia de pensie anticipata fara penalizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Iesire la pensie Dana_Burcea78 Dana_Burcea78 buna ziua,am o colega cu varsta de 58 ani si 8 luni,si vechime in munca de 33ani si 10 luni,in prezent beneficiaza de indemnizatie de somaj pana in luna ... (vezi toată discuția)
Cand pot sa ies la pensie? Pribeag Pribeag Am 16 ani si 2 luni de vechime in munca, acum muncesc ca femee de serviciu la bloc, cu contract de munca de 4 ore pe zi, si sunt nascuta in octombrie 1952. ... (vezi toată discuția)
Varsta standard de pensionare in cazul barbatilor flori54 flori54 Eu vreau sa intreb daca pensionarea la 65 de ani la barbati nu e undeva cu cativa ani mai incolo, in crestere progresiva ca si in cazul femeilor ? Nu se poate ... (vezi toată discuția)