Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CARNETE DE MUNCA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CARNETE DE MUNCA

O mama are indemnizatie pentru cresterea copilului. Cele 12 luni inainte de nasterea copilului a beneficiat de ajutor de somaj si carnetul de munca este la A.J.O.F.M. Este un zvon ca trebuie sa ridice carnetul de munca de la agentia sus-mentionata, este adevarat? Daca da, ce trebuie sa faca apoi cu el, cine trece perioada de indemnizatie ca si vechime pe carnet sau ce altceva trebuie facut. Va multumesc!
carnetul de munca se ridica de la AJIFM in baza unei cereri si se pastreaza de catre titular. mentiunile cu privire la indemnizatie, vechime in munca se comunica la ITM de catre AJOFM.
Nu mai are nicio tangenta ITM-ul, dupa 01.01.2011 nu se mai fac inregistrari in carnetul de munca.
A.J.P.S. ii va elibera o adeverinta pentru perioada in care a fost in CCC.