Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Problema cu contul
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Problema cu contul

Iar am probleme.
Banca *OTP - spune ca nu se pot incasa bani de la persoane fizice in cotul Societatii comerciale! Adica nu poate omul sa ne plateasca in cont daca nu e SC, PF, pfa.X-( .Cica la nici o banca nu se poate!
De cand?sau cum naiba?
Eu luna trecuta la BCR am platit ca persoana intr-un cont PF.
Bineinteles ca se poate, mai bine plecati de acolo ca sunt niste figuri si nu sunt singurii.....
ei spun ca e o norma BNR..va rog eu spuneti-mi unde gasesc norma asta?nu stiu unde sa caut
Daca ei afirma acest lucru sa va dea ei numarul acestei norme....