avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Problema cu contul
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Problema cu contul

Iar am probleme.
Banca *OTP - spune ca nu se pot incasa bani de la persoane fizice in cotul Societatii comerciale! Adica nu poate omul sa ne plateasca in cont daca nu e SC, PF, pfa.X-( .Cica la nici o banca nu se poate!
De cand?sau cum naiba?
Eu luna trecuta la BCR am platit ca persoana intr-un cont PF.
Cel mai recent răspuns: ContSters202274 , utilizator 20:55, 6 Iunie 2011
Bineinteles ca se poate, mai bine plecati de acolo ca sunt niste figuri si nu sunt singurii.....
ei spun ca e o norma BNR..va rog eu spuneti-mi unde gasesc norma asta?nu stiu unde sa caut
Daca ei afirma acest lucru sa va dea ei numarul acestei norme....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa si retrageri in valuta alinescoo alinescoo Citesc tot felul de lucruri despre banci zilele astea si am vazut o fraza \\"ca PFA nu poti sa faci retrageri in valuta, decat in lei\\" si as vrea sa va ... (vezi toată discuția)
Bon fiscal la service auto Bajinaru Ramona Bajinaru Ramona Service auto presteaza servicii catre persoane fizice. Factura este intocmita pe persoana fizica iar incasarea se face peste doua luni de la o societate de ... (vezi toată discuția)
Plata facturilor in euro. niko 94 niko 94 Administratorul vrea sa plateasca facturile primite de la furnizorii din Romania in euro, facturile primite sunt in lei. Se poate plati in euro daca facturile ... (vezi toată discuția)