Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Proces corect - cum sa procedez in recurs?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Proces corect - cum sa procedez in recurs?

Am castigat un proces cu Casa de Pensii, dar au facut recurs. E vorba de o indexare care trebuia data in dec. 1992, dar s-a dat in feb. 1993 pe o rubrica separata si impreuna cu alte drepturi ,si CJP nu vrea sa recunoasca acest fapt, sustine ca nu corespund statele de plata cu cartea de munca. Instanta a spus ca nu se pot face corectari statelor de plata dupa 3 luni. Corectarea s-a facut prin adeverinta. Ei nu recunosc nici adeverinta. E cineva nebun sa modifice un stat de plata dupa 3 luni? E vorba de anul 1992 si 1993. Ar insemna sa se produca un fals, si ar intra sub incidenta Codului Penal. Cum sa procedez la recurs ?
Angajati un avocat specializat pe Dreptul Muncii,