Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acte necesare doua locuri de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acte necesare doua locuri de munca

Buna ziua,

As vrea sa lucrez part time la doua locuri de munca diferite. La unul din cele doua locuri ar trebui sa lucre 6h/zi, la celalalt 4h/zi. Pot face acest lucru? Ce actre ar trebui sa prezint la angajare? Este nevoie de o adeverinta de la unul din locurile de munca in care se specifica faptul ca lucrez si in alta parte?

Multumesc
Actele necesare la incheierea contractului individual de munca
- Buletin ( carte ) de identitate;
- Actele de studii, calificare ( certificate, diplome, atestate ) privind existenta studiilor si calificarii necesare pentru exercitarea viitoarelor obligatii de serviciu;
- certificat medical;
- eventual carnetul de munca;
- copie certificat casatorie;
- copie certificat de nastere.
Multumesc.
Daca doresc sa lucrez la doua locuri de munca, ambele part time dar unul cu 6h/zi altul cu 4h/zi. Este legal? ce act aditional ar trebui dus in aceasta situatie?
Da, este legal si nu este nevoie de niciun act aditional ... la cele doua locuri de munca se va incheia cate un c.i.m.