Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... permise de conducere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

permise de conducere

am fost in tara in august si nu am acordat prioritate la un pieton.m_au oprit si mi_au suspendat permisul pe 30 zile.am facut recurs dar am pierdut.acum sunt in afara si nu a venit anca anstiintarea de predare a permisului.ce pot sa fac daca sunt in strainatate cand trebuie sa il predau?mie imi trebuie la serviciu ca sunt sofer pe camion.va rog sa imi dati o idee.multumesc
Nu veti primi instiintarte , ci trebuie sa-l predati imediat dupa ramanedrea irevocabila a sentintei ,Altfel figurati ca circulati fara permis.
Ar trebui sa solicitati de la judecatoria unde s-a disputat cauza un certificat de grefa si sa-l duceti la politie unde sa predati si permisul ca altfel vi se prelungeste suspendarea cu inca 30 de zile.