Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Semnatura electronica
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Semnatura electronica

Incepand cu data de 01 iulie, semnatura electronica este obligatorie si pentru PFA-uri ?

Multumesc, Daniel Manciu
da, din moment ce orice declaratie se transmite electronic, daca un pfa are salariati atunci declaratiile se transmit electronic!
si dec 200 si 220 ?

De la 1 iulie se transmite electronic obligatoriu Declaratia 112 "Declaratie privind obligatiile de plata a contributiilor sociale, impozitului pe venit si evidenta nominala a persoanelor asigurate"