Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... recuperare creante
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

recuperare creante

Care este posibilitatea de a obliga o firma lichidatorie sa plateasca creditorii (fosti salariati disponibilizati) cu drepturile care li se cuvin, atunci cand instanta a dispus printr-o sentinta definitiva si irevocabila, modificarea pozitiei in tabelul creditorilor din creante chirografare in creante de natura salariala? Firma lichidatorie spune ca nu are sumele respective si urmeaza sa scoata la vanzare bunurile firmei aflate in faliment (procedura lunga si anevoioasa). Se poate face executare silita?

Care este posibilitatea de a obliga o firma lichidatorie sa plateasca creditorii ............................ Firma lichidatorie spune ca nu are sumele respective si urmeaza sa scoata la vanzare bunurile firmei aflate in faliment (procedura lunga si anevoioasa). Se poate face executare silita?

Nu puteti obliga lichidatorul sa plateasca daca acesta nu are cu ce !!
Ce intelegeti prin executare ?? caci tocmai asta face lichidatorul