Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit pe venit
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit pe venit

buna ziua
sunt agent de asigurari,v-as intreba,daca mie imi opresc impozit 16% cei de la firma de asigurari,eu mai trebuie sa platesc,ceva la finante?
va multumesc
Cand ati depus declaratia 200, pana pe 16 mai, ati atasat si copie de pe adeverenta primita de la firma de asigurari cum ca ei au virat, pentru dumneavoastra 16% impozit. In acest caz la finante nu mai aveti de plata nimic.
am inceput sa lucrez in asigurari in ian.2011
va multumesc
Atunci tot ce am povestit mai sus ramane valabil pentru 2012.Sper ca ati inregistrat contractul de agent la administratia financiara a localitatii de domiciliu? Succes la clienti.
george-neagu, moderator
va multumesc!